Подорожуємо у світ англійської мови

Навчання англійської мови можна розглядати як один із засобів виховання дітей дошкільного віку. Іноземна мова виступає водночас предметом та засобом виховання і розкриває особистий потенціал, враховуючи індивідуальні особливості кожної дитини. У процесі навчання англійської мови формується вміння спілкуватись у межах комунікативного мінімуму.

 

     Для навчання дошкільнят англійської мови повинні застосовуватись форми і методи, які базуються на використанні різних компонентів ігрової діяльності, поєднуючи з вправами, запитаннями, демонстраціями унаочнення, вказівками, поясненнями та ін.

 

     Основним методом на заняттях є дидактична гра. Наприклад: гра ”Знайомство”. Педагог: ”Діти! До нас завітала лисичка Аліса з далекої Англії. От що вона розповідає про себе: ”My name is Alice. I live in England. I am 5.” А що ви можете розповісти їй про себе? ”

 

      Дидактична гра повинна викликати зацікавленість мовленнєвої діяльності, примушує говорити навіть сором’язливих і мовчазних дітей. Всі ці фактори допомагають сформувати певні мовленнєві уміння та навички у мові, уникнути їх фізичного та інтелектуального перевантаження, допомагає краще засвоїти мовний матеріал в ситуаціях, які близькі до реальних. Наприклад: гра “У магазині”(“At the shop”). Педагог: Щоб продавець продав вам товар, слід називати усі продукти англійською мовою”. Дитина: ”Sweet, butter, ice-cream…”.

 

За основу ігрового сюжету беремо ситуацію з життєвого досвіду,  конкретні ігри з предметами-іграшками, дії в ігрових ситуаціях. Розв’язком дидактичних завдань є виконання предметної діяльності, рухів, тренувань, вимови, мовлення. Наприклад,  я буду директором цирку. Я запитую: ”Can you dance?”. Ви відповідаєте: ”Yes. ” і показуєте, як ви танцюєте.

 

На кожному із занять можна урізноманітнювати ігри в залежності від того, що вивчається в той момент. Наприклад, для засвоєння лексики та граматики використовуються лексичні та лексико – граматичні ігри: “What is missing?” (“Що відсутнє”), “Show me” (“Покажи”), “Who is this?” (“Хто це?”) та інших. Для закріплення елементарних навичок аудіювання та говоріння використовують ігри: ”At the shop” (“В магазині”), “At the zoo” (« У зоопарку»), «What colour is it?” (“Що це за колір?”)та інші. Але деякі ігри можуть відноситись водночас до різних видів.

 

      Вірші-договоркі для дітей можуть бути відмінним інструментом поповнення словникового запасу. Якщо дорослі люди можуть запам'ятовувати нові слова, будуючи асоціативні ряди або просто зазубрюючи, дитині необхідно використовувати емоційне підкріплення процесу запам'ятовування. Як краще використовувати вірші-договоркі в процесі вивчення англійської мови?

 

Що таке вірші-договірки? Що таке «договірка» можна зрозуміти вже за назвою. Діти вивчають нові слова, просто продовжуючи речення.

 

«З шафи скинув хто берет? І подряпав стіни? Cat!»

 

«Грати в сніжки я прийшов. Сніжка буде snow-ball.»

 

Віршована форма активізує увагу малюка, дозволяє включатися в процес запам'ятовування слів, як у гру.

 

    Висновки. Таким чином, ігрова діяльність на заняттях з англійської мови в дошкільному закладі допомагає ефективнішому закріпленню в пам’яті дитини іншомовні слова і не викликає надмірного розумового навантаження. Гра як один із основних методів навчання англійської мови має бути цікавою, простою, жвавою, насиченою лексико-граматичними та фонетичними елементами, закріплення вивченого матеріалу і поповнення нового словарного запасу.

 

 Конспект заняття з англійської мови

Старша група

Підготувала та провела керівник гуртка англійської  мови  Левіна С.М.                                                                              

Тема: Meals.

Мета: розширити  словник дітей назвами деяких продуктів харчування, закріпити вміння розуміти запитання вихователя та відповідати на них, розвивати навички спілкування, виховувати інтерес до іноземної мови.

Матеріал: іграшкова лисичка, картинки з зображення продуктів харчування (хліб, масло, сир, цукор, молоко, морозиво, цукерка, ковбаса, сік), картинки для гри.

 

Словник:

Bread

Butter

Cheese

Sugar

Milk

Ice-cream

Sweet

Sausage

Juice

 

Хід заняття:

– Сьгодні до нас знов прийшла наша лисичка, отже у нас заняття з англійської. Давайте привітаємося з неї:

- Good morning! Hello!

– Лисичка принесла дещо смачненьке для вас. Подивимося, що це.  Look at the blackboard and repeat after me!

Bихователь називає предмети, зображені на картинках спочатку українською, а потім англійською (3-4 рази), діти повторюють.

Робота біля дошки: дидактична гра «Show me». Вихователь викликає дитину до дошки і пропонує показати названий предмет.

- Oleg, go to the blackboard, show me a milk! ( по черзі назвати усі продукти, викликати 5-6 дітей).

Робота з картками: гра «Show me». Вихователь називає продукт харчування, діти показують картку з його зображенням.

Дидактична гра «What is missing?». Діти заплющюють очі, вихователь ховає один малюнок, діти повинні вгадати і назвати обраний предмет. Використані конструкції:

- Close your eyes!

-Open your eyes!

-What is missing?

Дидактична гра «Yes, no.»  Вихователь показує картинку з зображенням продукта харчування і запитує дітей:

- Is it a sweet (milk, sugar та ін.) ?

В залежності від використаного малюнка діти відповідають «Yes, it is» або «No, it isn’t».

Фізхвилинка. Діти виконують рухи згідно зміста віршика:

Hands up!

Hands down!

Up and down,

Up and down!

Bend left,

Bend right!

Left,

Right,

Left,

Right!

Sit down!

Stand up!

Down!

Up!

Down!

Up!

Jump!

Run!

Stop!

Sit down.

Гра «What is it?». Вихователь запитує дітей (ланцюжком), показувая картинку:

- What is it?

Діти називають зображене.

Гра «At the shop». На столі невелички картинки з зображенням вивчених продуктів харчування. Вихователь викликає дитину і пропонує уявити, що вона продавец у крамниці, а лисичка покупець, який бажає щось купити (4-5 разів). Використані конструкції:

Good morning!

Give me a bread, please!

Give me a milk, please!

Give me a cheese, please!

Thank you!

Good bye!

Гра «What do you like?». Вихователь з лисичкою по черзі підходить до кожної дитини і запитує, що вона любить. Використані конструкції:

-What do you like?

-I like… I don’t like…

– Ну що ж, діти, лисичці час повертатися до Англії, а давайте пригадаємо, що ми сьогодні робили. Вам сподобалося заняття? Які нові слова ми з вами вивчили?(відповіді дітей).

- Лисичка каже усім «Good bye!».

 

 Інтегроване заняття для дітей старшої групи «Mathematics in kindergarten»

ІІ рік навчання

Підготувала і провела керівник гуртка англійської мови Левіна Світлана Миколаївна

 

 Навчання дошкільнят іноземної мови – особливий вид діяльності. Діти не розуміють, навіщо їм вчити іноземну мову, якщо вони зараз не зможуть користуватися нею. Саме тому я завжди на заняттях використовую ігровий прийом – лисичку Alice (персонаж лялькового театру), яка не розуміє українську, а розмовляє лише англійською. Заняття проводяться 2 рази на тиждень у підгрупах по 6-10 дітей. Тему обираю на місяць, три тижні вивчаємо слова теми (перше заняття – новий матеріал, друге – закріплення), останній тиждень – практика у спілкуванні і контрольне оцінювання. Усі заняття проводяться в ігровій формі. У процесі навчання я не завжди перекладаю кожне слово окремо, більше використовуваю жести, міміку для розуміння дітьми сказаного мною. Працюю за програмою Т. Шкваріної « Англійська мова для дітей дошкільного віку». Пропоную вашій увазі інтегроване заняття «Mathematics in kindergarten» (математика у дитячому садку).

Мета:

закріпити теми «Seasons», «Сounting», «Numbers», «Solving examples», «Figures», «Colors», «Parts of the day», «Size», «The location of the subject»;

сприяти повноцiнному, своєчасному розвитку дитини, збагаченню її iнтелектуальної сфери;

розвивати вміння розуміти запитання педагога та відповідати на них;

виховувати інтерес до спілкування іноземною мовою;

підтримувати соцiалiзацiю дитини, сприяти розкриттю її особливостей.

Демонстраційний матеріал:

 

лисичка (персонаж лялькового театру);

цифри 1-10, приклади для розв’язання;

геометричні фігури (круг, квадрат, овал, трикутник, прямокутник, куля, куб, циліндр);

кольорові картки (жовтий, червоний, білий, чорний, помаранчевий, блакитний, зелений, сірий, рожевий, коричневий);

картинки: котик на столі, під столом, у столі;

картинки з зображенням частин доби, сезонів;

10 зображень котиків для лічби.

Роздатковий матеріал:

 -  великі і маленькі геометричні фігури з картону різних кольорів;

Словник:

Good morning!                            Goodbye!

Blue                                               Orange

Black                                           White

Brown                                          Red

Pink                                              Green

Gray                                             Yellow

One                                              Two

Three                                            Four

Five                                              Six

Seven                                           Eight

Nine                                             Ten

Winter                                          Spring

Autumn                                        Summer

Morning                                       Afternoon

Evening                                        Night

Circle                                           Square

Oval                                             Triangle

Rectangle                                     Cube

Ball                                               Cylinder

Big                                                Small

On                                                 In

Under                                            Cat

Yes, it is                                        No, it isn’t

Plus                                               Minus

 

 

Хід заняття:

Діти сидять за столами. На дошці – цифри 1-10 (з завданнями на зворотньому боці) та зображення частин доби і сезонів року.

Вихователь: - Good morning!

Діти: -   Good morning!

Вихователь: -  Сьогодні до нас знову завітала наша лисичка. Отже у нас…

Діти: - Англійська!

Вихователь: Але лисичка прийшла не просто так, вона хоче подивитися, чому ви навчилися за рік. Тому вам прийдеться виконати усі її завдання. Are you  ready?

Діти: -Yes!

Вихователь: - Number one (перегортає цифру 1):  Parts of the day.  Put your hands on the table.  Repeat after me: Morning. Afternoon. Evening.  Night (діти повторюють). Матвію, stand up, go to the blackboard! Show me: evening, morning, afternoon, night (дитина показує). Sit down. Very well! Діти, як ми вітаємося вранці? (Good morning!). А якщо лисичка приходить до вас після обіду? (Good afternoon!). А ввечері? (Good evening!). А якщо хочемо сказати «на добраніч»? (Good night!).

 

Number two (перегортає цифру 2): Seasons. Repeat after me: winter, spring, summer, autumn. Is it summer? Is it autumn? Is it winter? Is it spring? (В залежності від того, на яку пору року показує вихователь, діти відповідають «Yes, it is »  або « No, it isn’t». Ганно, stand up, go to the blackboard! What season is it? (педагог по черзі показує на картинки, дитина їх називає). Sit down. Very well! What is the season now? (Spring)

Number three (перегортає цифру 3): Colors. What color is it?

Вихователь показує кольорові картки, діти відповідають «ланцюжком»:

Blue!                                            

Black!                                          

White!

Brown!                                        

Red!

Pink!                                           

Green!

Gray!                                           

Yellow!

Вихователь: Very well! Number Four (цифра 4): Figures. What figure is it?

Педагог показує геометричні фігури. Діти відповідають:

Circle!

Square!

Oval!                                          

Triangle!

Rectangle!                                   

Cube!

Ball!                                             

Cylinder!

Вихователь: - Is it a circle? Is it a square?  Is it an oval? (та інші)

Діти відповідають «Yes, it is »  або « No, it isn’t» в залежності від обраної фігури.

Вихователь: - Number five (картка з цифрою 5):  let's play game.

У вас на столах лежать великі і маленькі кольорові геометричні фігури. Show me: big yellow circle, small red square, big white triangle (та інші відношення фігур та вивчених кольорів).

Number six (номер 6): we have rest. Stand up! Are you  ready?

Діти: -Yes!

Діти виконують рухи відповідно до слів вихователя:

Hands up (руки вгору),

Hands down (руки вниз),

Hands on knees (руки на коліна),

Sit down (сідаємо навпочіпки).

Stand up (встаємо),

Stаmp your feet (топаємо ногами),

Clap your hands (плескаємо в долоні),

One, two, three (показуємо на пальцях),

Hop! (підстрибуємо),

One, two, three (показуємо на пальцях),

Stop! (долоні вперед)

Jump!

Run!

Go!

Fly!

Swim!

Stop!

Sit down!

Number seven: The location of the subject.

Вихователь розміщує на дошці картинки з зображенням кішки на столі, у столі, під столом. Запитанна до дітей:

Is the cat under the table?

Is the cat on the table?

Is the cat in the table?

Діти відповідають «Yes, it is »  або « No, it isn’t» в залежності від обраного малюнка.

Вихователь: - Number eight: let's count (показує малюнки котиків). How many cats are there?

Діти рахують котиків і відповідають, скільки їх на дошці англійською.

Вихователь: - Number nine: numbers.

Педагог показує цифри 1-10 у вільному порядку, діти їх називають.

Вихователь: - Number Ten: Solving examples.

Розміщує на дошці надруковані заздалегідь приклади на додавання та віднімання (по 2 приклади), викликає до дошки по однієї дитині, просить розв’язати приклад та прочитати його.

-Two plus three is five.

-Four minus three is one.

-  Six plus one is seven.

 - Seven minus three is  four.

Вихователь: - Ну що ж, ось наше заняття добігає кінця. Усі сьогодні дуже добре попрацювали. Молодці! Наша лисичка задоволена. Вона не дарма стільки часу провела з вами. А зараз настав час прощатися.

Goodbye!